|
Donner sluit lagere pensioenen of hogere premies niet uit |
|
|
|
zondag 22 februari 2009 |
|
Minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken) wil dat pensioenfondsen die geslonken buffers niet in vijf jaar kunnen herstellen, volgend jaar pijnlijke maatregelen nemen.
Koopkrachteffecten
Dat betekent een verlaging van de pensioenuitkering en/of hogere premies voor werkenden. De Vereniging Bedrijfstakpensioenfondsen vreest nu behoorlijke koopkrachteffecten in onder meer de metaalsector.
Meer tijd
Donner heeft vrijdag, in een toespraak die live via rtlz.nl was te zien, bekendgemaakt dat hij pensioenfondsen meer tijd geeft om hun dekkingsgraad op peil te brengen. In plaats van de drie jaar die wettelijk is voorgeschreven voor een herstelplan, krijgen fondsen maximaal vijf jaar de tijd. Maar volgens hem moeten wel direct maatregelen worden genomen als volgend jaar duidelijk is dat een fonds de buffers ook niet in vijf jaar op orde kan krijgen.
Koopkracht ouderen
Ouderenbond ANBO vindt dat de fiscale ouderenkorting tijdelijk moet worden verhoogd om de koopkracht van gepensioneerden op peil te houden. ,,De druk op het netto-inkomen wordt hiermee minder waardoor er enig behoud van koopkracht kan zijn voor deze groep'', reageert de ANBO op de plannen van minister Donner. De maatregel zou dezelfde looptijd moeten hebben als de herstelperiode van de pensioenen.
Peiling RTL: meerderheid voor wijzigingen
Zondag bleek uit eenpeiling van RTL Nieuws dat een meerderheid van de bevolking (56%) staat open voor verandering binnen de AOW om de kosten in de hand te houden.
Bron: RTLZ.nl
|